Hakkımızda

K.Maraş’ın sayılı sanayicilerinden TÜTÜNCÜ ailesine ait şirketimiz, 1 Haziran 2006 tarihinde 13.000 m2’si kapalı alan olmak üzere toplam 32.000 m2 alan üzerine kurulmuştur. İşletmemizin tamamı Rieter firmasının son teknoloji makineleri ile donatılmıştır. Hallaç hattımızda Premier firmasınının yabancı elyaf ayırıcı makinesı olan XENI modeli bulunmaktadır.

Dünyanın en modern işletmelerinden birisi olan tesisimizde, Uster istatistiklerine göre, dünyanın en kaiteli iplikleri üretilmektedir İplik üretimimiz,tamamen Amerika’dan ithal ettiğimiz Green Card’lı pamuklar ile yapılmaktadır. Laboratuvarımız; pamuktan ipliğe her türlü testin yapılabileceği şekilde Premier firmasının cihazları ile donatılmıştır.

Tüsa Mensucat olarak çalışanlarımızın eğitimli ve kalifiye olmasına, ilk günden beri azami özen göstermekteyiz. Bu yüzden çalışanlarımızın birçoğu gerekli eğitimlerini almış kalifiye elemandır. Bütün çalışanlarımıza periyodik olarak eğitimler verilmektedir. Toplam 80 çalışanımız vardır. Üretilen ipliğin yarıya yakını, yine Tütüncü ailesine ait olan dokuma fabrikasında işlenmekte,kalan üretim de iç piyasada alıcı bulmaktadır. İhracat için çalışmalar ve araştırmalar devam etmektedir. Firmamızın ISO-9000 Kalite Güvence belgesi için çalışmaları devam etmektedir.